European Digital Innovation Hub na Pomorzu

Komisja Europejska wybrała konsorcjum Pomeranian Digital Innovation Hub (PDIH) koordynowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną/Gdański Park Naukowo-Technologiczny jako jedno z kilku krajowych centrów odpowiedzialnych za transformację cyfrową w Polsce.

Na obszarze całej Unii Europejskiej wybrano w sumie 136 ośrodków, którym nadano status Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych. Będą one pełniły kluczową funkcję regionalnych punktów kompleksowej obsługi (ang. one-stop-shop), w których firmy będą mogły znaleźć kompleksowy zestaw informacji i usług, w tym niezbędną infrastrukturę do prowadzenia pilotaży, umożliwiającą zaspokojenie ich potrzeb w zakresie cyfrowej i zielonej transformacji.

Specjalizacją Pomorskiego EDIH są rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, Robotyzacji, AI, VR/AR i Cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży morskiej. Zgodnie z założeniem modelu one-stop-shop wszystkie usługi będą dostępne w jednym miejscu – od audytów poziomu digitalizacji oraz szkoleń, poprzez wdrożenia testowe, po wsparcie z zakresu poszukiwania finansowania i tworzenia rozwiązań prawnych. Łącznie planowanych jest wykonanie ponad 1600 usług w ciągu 3 lat, które z punktu widzenia firm sektora MŚP oraz sektora administracji publicznej będą dostępne w większości nieodpłatnie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie GPNT

Previous Inteligentne Specjalizacje. Innowacje. Smart Progress. Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy w warunkach świata VUCA?” – konferencja ekspercka

PARTNERZY

ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTER